Hula-hoop poza ciałem - manipulacje off body (poziom podstawowy)
Nie wszyscy wiedzą, że hula-hoop to znacznie więcej, niż tylko kręcenie kołem na biodrach, oraz że dyscyplina ta jest z powodzeniem uprawiana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.
Warsztat obejmował podstawy manipulacji , takich jak izolacje (złudzenia optyczne z użyciem hula-hoop) oraz innych, które skupiać się będą na ruchach rekwizytu poza tułowiem.
Instruktorka na warsztatach skupiła się na budowaniu prostego układu, żeby nauczyć się łączyć poszczególne manipulacje ze sobą.
Warsztaty obejmowały również naukę kręcenia na talii, a dla osób, które już tę trudną sztukę opanowały na innych częściach ciała.
Zajęcia miały charakter otwarty – bez względu na poziom zaawansowania.
Prowadząca: Patrycja Dziewiałtowska-Gintowt
Podczas tych warsztatów uczestnicy poznali ćwiczenia, które wprowadziła ich w fascynującą, a dla wielu wręcz uzależniającą, dziedzinę, którą można uprawiać zarówno jako sztukę, jak i sport!
Warsztaty były skierowane przede wszystkim do osób, które zupełnie nie potrafią żonglować, ale również dla osób średniozaawansowanych.
Na warsztatach były wykorzystane ćwiczenia tj. kaskada, instruktor dawał wskazówki dotyczące dobrych praktyk nauki innych patternów (na piłki/maczugi). Uczestnicy poznali sposoby kreowania prostych układów żonglerskich
Prowadzący: Adam Opara
Podstawy manipulacji POI:
Warsztat obejmowały absolutne podstawy oraz poziom średniozaawansowany manipulacji tzw. „pojkami”, czyli obciążonymi sznurkami/łańcuchami. Manipulacja poi, polega na kręceniu nimi wokół przestrzeni ciała okrężnymi ruchami.
Pod okiem prowadzącego uczestnicy pracowali nad trickami, poszukiwaniu nowych sposobów przejść między trikami, które uczestnicy już znali. Warsztaty zostały skonstruowane tak, żeby odpowiadały na potrzeby osób biorących udział w warsztatach. Warsztaty obejmowały też tzw. flowery oraz rytmikę, która jest niezbędna dla zrobienia dobrego pokazu.
Prowadzący: Łukasz Pieczykolan
Łap balans: na spotkaniu uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił na trick-boardach (zwanych też rola bola), czyli deskach do ćwiczenia równowagi, a także nauczyć się balansować obiektami na różnych częściach ciała (dłoniach, palcach, a nawet na nosie...). Poziom warsztatów dopasowany był zarówno do zupełnych debiutantów, jak i bardziej doświadczonych uczestników.
Jak wytresować smoka: Warsztaty obejmowały manipulację Smoczym Kijem (Dragon Staff), czyli specjalnym kijem zakończonym głowicami, które wirują, gdy kij toczy się po ciele, dając niesamowity efekt wizualny.
Warsztaty poprowadził Łukasz Pieczykolan .
WSPAK
Wolne Spontaniczne Popołudniki Artystyczno-Kuglarskie
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
Jako Fundacja Obszar Działań Twórczych SOMA zorganizowaliśmy WSPAK CLASS (Wolne Spontaniczne Popołudniki Artystyczno-Kuglarskie – Edycja Warsztatowa), czyli cykl warsztatów z pięciu dziedzin sztuki Nowego Cyrku! Wszystkie zajęcia poprowadzone były przez osoby doświadczone zarówno jako artyści sceniczni, jak i pedagodzy. Koordynatorem Warsztatów był Bartosz Remesz.
Sprawdź nas: