Performance UV "Życie" Czym jest "Życie"? Odkrywaniem?
Doświadczaniem? Niesamowitą podróżą w głąb możliwości? Idealną krainą poznania? A może tajemnicą nie do odkrycia?
Spektakl "Pozwól zaistnieć" to pantomimiczna opowieść
o jednostce ludzkiej, która targana przez rzeczywistość wciąż poszukuje prawdy o sobie. Historia ukazuje początek istnienia człowieka, który poddany ciągłej walce z żywiołami, wpływami z zewnątrz, społecznymi kontekstami miota się między naturą
a kulturą. Jednostka skazana jest na ciągłe poszukiwania odpowiedzi na pytanie o to: jak żyć, co czynić, aby świat był dla niej przychylny, aby jej działania nie okazywały być się zgubną pułapką...
Oniryczna Pantomima o pojedynku i zrozumieniu, o czułej i nieznośnej relacji, o podróży od i do siebie. O codziennej adaptacji do zmieniającego się czasu do zmieniającej się przestrzeni. Etiuda o początku i końcu bez końca?
Często podróż niesie ze sobą pewne ryzyko, ponieważ porzucamy strefę własnego komfortu i musimy zmierzyć się z tym, co na zewnątrz. Czy uda się zaufać i podążać swobodnie do miejsca docelowego? Czy drogi podróżników się skrzyżują? A co, jeśli zabraknie miejsca dla wszystkich na jednej drodze? Podróż wpisana jest w naturę człowieka, musimy podróżować w celach praktycznych, aby eksplorować, aby przeżyć.
" Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnie." Ryszard Kapuściński
Wspak - zrealizowany ze środków budżetu Miasta Poznania.
WSPAK, czyli Wolne Spontaniczne Podwieczorki Artystyczno-Kuglarskie to inicjatywa powstała z myślą o poznańskich środowiskach związanych ze Sztuką Nowego Cyrku. Spotkania i indywidualny trening sztuk cyrkowych takich jak żonglerka i manipulacja poi, manipulacji hula-hoop, trwa nadal Dzielimy się wiedzą, wspólnie szlifujemy warsztat. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Bartosz Remesz - członek zarządu, który doskonali swoje kuglarskie triki. i pogłębia wiedzę w zakresie sztuki nowego cyrku.
Sprawdź nas:
Co zaklęte jest w zamaszystym ruchu, przeszywającym wzroku, specyficznej mimice i teatralnym geście? Ile emocji i myśli wyrazić można bez użycia słów? Na te i wiele innych pytań-udzieli odpowiedzi spektakl "Zamiłowani". Dasz się wciągnąć?
To filmowa opowieść o świecie wyobraźni, w której językiem ciała malują się obrazy senne. Sen przenika jawę, a jawa czasem wydaje się być senna...Co oznacza sen?
Czy sen może tak pochłonąć śniącego, że nie będzie chciał już myśleć o rzeczywistym świecie? Czy nieświadomość może stać się bardziej realną sferą duszy? Czy świadomość decyduje o tym, co jest dla nas najlepsze? Czy nieświadome emocje, nieświadome uczucia mogą stać się naszym sprzymierzeńcem w drodze do poznania? Ale... poznania czego? Siebie samego? Siebie w obrazie bliskich? Siebie poza realnym? Siebie tu? Czy tam?
Familijne Cyrkonie zrealizowano ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach Poznańskich Dni Rodziny 2021.
Każdy odcinek poświęcony będzie innym dziedzinom sztuk cyrkowych i teatralnych.
Będzie trochę teorii, dużo praktyki i jeszcze więcej zabawy!
Córeczki i Synkowie, Mamusie, Tatusiowie, Ciocie, Wujkowie, Babcie, Dziadkowie, Kuzynki i Kuzyni, a także Koleżanki i Koledzy! Już czas! Żeby, dołączyć do przygody z Familijnymi Cyrkoniami. Poznacie trening mima i sami stworzycie swoją własną etiudę pantomimiczną, poprzez kreatywne działanie.
Wszystko to, co za nami i co nam jeszcze towarzyszy. Czyli projekty i spektakle w pigułce: zdjęcia, opisy, terminy wydarzeń.